Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs aizturējis trīs valsts amatpersonas par iespējamu kukuļošanu 2016. gada 15. jūnijs

Veicot speciālās izmeklēšanas darbības, tika aizturēts Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes iecirkņa inspektors. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa 1500 euro apmērā pieprasīšanu, lai ietekmētu iesnieguma izskatīšanas rezultātu, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli. Iekšējās drošības birojā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320. panta 3. daļas. Aizturētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Vēl divas valsts amatpersonas tika aizturētas pēc tam, kad Iekšējās drošības birojs saņēma Rīga TV24 darbinieku filmētu video, kurā redzama iespējama kukuļošana. Biroja amatpersonas, veicot nepieciešamās pārbaudes, uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 320. panta 3. daļas. Tā ietvaros aizturēja divas Valsts policijas amatpersonas. Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka kukulis tika pieprasīts un pieņemts par ceļu satiksmes pārkāpumu administratīvā protokola nesastādīšanu. Aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Abos kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Kopumā kopš darbības sākuma pagājušā gada novembrī Iekšējās drošības birojā amatpersonas veikušas pirmstiesas izmeklēšanu aptuveni 130 kriminālprocesos, no kuriem 12% ir par iespējamu kukuļošanu, bet lielākā daļa (37%) - par iespējamu vardarbības pielietošanu no amatpersonu puses.

 

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša iestāde, un tās uzdevums ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (izņemot Drošības policiju) amatpersonas un darbinieki. Tāpat Iekšējās drošības birojs izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.
Iekšējās drošības birojs savu darbību sāka 2015. gada 1. novembrī.