Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē izskata jautājumus par Iekšējās drošības biroja darba organizāciju 2016. gada 1. jūnijs

31. maijā notikušajā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē tika izskatīti jautājumi saistībā ar Iekšējās drošības biroja darba organizāciju un prioritātēm.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks V. Mūrnieks informēja klātesošos par iestādes kompetenci, uzdevumiem un mērķiem. Tāpat viņš atklāja, ar kādiem izaicinājumiem nācies saskarties biroja darbības pirmajos mēnešos. Viens no tiem – kvalificētu un uz rezultātu sasniegšanu vērstu darbinieku piesaiste. Proti, Iekšējās drošības birojā šobrīd ir aizpildīti tikai 63% no visām darba vietām, un lielākās grūtības sagādā piesaistīt darbiniekus operatīvās darbības nodrošinājuma struktūrvienībām.

Lielākā daļa no Iekšējās drošības birojā nodarbinātajām personām ir bijušie Valsts policijas darbinieki, daudzi ir pārnākuši no citām Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm, piemēram, Drošības policijas, Valsts robežsardzes, tāpat birojā ir darbinieki, kas iepriekš bijuši nodarbināti privātajā sektorā vai citās valsts pārvaldes iestādēs.

Informējot klātesošos par Iekšējās drošības biroja darba rezultātiem, V. Mūrnieks norādīja, ka līdz 2016. gada 1. aprīlim Iekšējās drošības birojā saņemti 366 iesniegumi, visvairāk iedzīvotāji sūdzējušies par vardarbību un draudiem no amatpersonu puses (37%), 11% gadījumos saņemtie iesniegumi ir par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, bet 5% - par kukuļņemšanu.
No 2015. gada 1. novembra līdz 2016. gada 1. aprīlim Iekšējās drošības birojs uzsācis 31 kriminālprocesu, savukārt izbeigti šajā periodā ir 20 kriminālprocesi.

Sadaļā par Iekšējās drošības biroja darba prioritātēm V. Mūrnieks akcentēja, ka bez likumā noteikto biroja funkciju izpildes arī turpmāk liela nozīme tiks piešķirta iekšējās kontroles sistēmas izveides turpināšanai, dažādu preventīvo pasākumu īstenošanai un analītiskā darba sistēmas izveidei un nodrošināšanai. Tāpat joprojām aktuāls būs personāla atlases jautājums.