Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Uzsākta programma “Labas pārvaldības un pretkorupcijas ieviešana: Latvijas pieredze Uzbekistānai” 2016. gada 24. maijs

Uzbekistānas delegācijaŠodien Iekšējās drošības biroju apmeklēja Uzbekistānas delegācija, kas Latvijā uzturas programmas “Labas pārvaldības un pretkorupcijas ieviešana: Latvijas pieredze Uzbekistānai” ietvaros. Šīs programmas galvenais mērķis ir gūt zināšanas, mācoties no Latvijas pieredzes par labu pārvaldību korupcijas apkarošanas jomā.

Iekšējās drošības biroja amatpersonas informēja delegācijas pārstāvjus par īstenotajām reformām, izveidojot neatkarīgu iestādi – Iekšējās drošības biroju, vienlaicīgi būtiski paplašinot jaunizveidotās iestādes atbildības jomas. Proti, Iekšējās drošības biroja uzdevums ir izmeklēt ne tikai Valsts policijas, bet arī pārējo Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (izņemot Drošības policijas) amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus.
Tikšanās laikā tika akcentēta Iekšējās drošības biroja loma cīņā ar korupciju – gan sadarbībā ar iestādēm veicot virkni preventīvo pasākumu, gan atklājot un izmeklējot noziedzīgus nodarījumus, koros iesaistītas Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonas un darbinieki.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar Korupcijas uztveres indeksu Uzbekistāna tiek ierindota starp korumpētākajām valstīm pasaulē. Tomēr Uzbekistānas valdība ir izrādījusi iniciatīvu šo situāciju uzlabot, un programma “Labas pārvaldības un pretkorupcijas ieviešana: Latvijas pieredze Uzbekistānai” ir viens no soļiem ceļā uz korupcijas mazināšanu.

Programmu “Labas pārvaldības un pretkorupcijas ieviešana: Latvijas pieredze Uzbekistānai” īsteno Latvijas Juridiskā augstskola sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu un Uzbekistānas vēstniecību.