Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas amatpersonu par tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības piesegšanu un 2 privātpersonas par tabakas izstrādājumu realizēšanu 2020. gada 14. oktobris

Aizvadītās nedēļas nogalē Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgas realizācijas tirdzniecības piesegšanu aizturējis kādu Valsts policijas Rīgas teritoriālās struktūrvienības amatpersonu, kā arī divas privātpersonas par tabakas izstrādājumu realizēšanu.

Minētā amatpersona tiek turēta aizdomās par kontrabandas ceļā ievestu tabakas izstrādājumu iespējamu tirdzniecības piesegšanu Rīgas Centrāltirgū. Turklāt izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka Valsts policijas amatpersona, iespējams, ilgstošā laika periodā pēc pieprasīšanas regulāri saņēmusi kukuļus no cigarešu tirgotājiem, lai netiktu fiksēts minētais likumpārkāpums normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Savukārt divas aizturētās privātpersonas, iespējams, organizēja un veica pretlikumīgu tabakas izstrādājumu realizēšanu. Izmeklēšanas darbību laikā pie tirgotājiem tika izņemti 30 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī narkotiskās vielas lielā apmērā, kas bija paredzētas realizēšanai.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks norāda: “Kontrabandas ceļā ievesto cigarešu tirdzniecība Rīgas Centrāltirgū, šķiet, ir sabiedrības un arī tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā vismaz kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pirms vairākām dekādēm. Šo gadu laikā ir daudz diskutēts par šo problēmu, kā arī ir veiktas dažādas šīs situācijas apkarošanas kampaņas, tomēr jāuzsver, ka šī ir cīņa ar sekām, nevis ar cēloņiem.”

“Šī gada rudenī pieņemtie grozījumi Krimināllikumā, kas paredz smagākus sodus par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti, nenoliedzami, ir nepieciešami un var mazināt kontrabandas cigarešu tirdzniecību pašā Rīgas centrā, tomēr jāuzsver, ka šī problēma ir jārisina valstiskā līmenī, un būtisks ir arī ikkatra šo teritoriju uzraugošā Valsts policijas darbinieka godprātīgs un atbildīgs darbs,” turpina V. Mūrnieks.

Visas trīs aizturētās personas atzītas par aizdomās turētajiem, un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā Valsts policijas amatpersonai noteikts aizliegums pildīt amata pienākumus.

Iekšējās drošības biroju kopš tā dibināšanas vada IDB priekšnieks Valters Mūrnieks, un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem - līdz 2025. gada 31. oktobrim.