Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs ierosinājis kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu sadzīviska konflikta laikā 2020. gada 28. septembris

Iekšējās drošības birojs (IDB) Rēzeknes prokuratūrai kriminālvajāšanai nosūtījis kriminālprocesu pret Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonu par Krimināllikuma 130. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - tīšu vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.

Minētā amatpersona sadzīviskā konfliktā, kas norisinājies ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, tīši nodarījusi miesas bojājumus kādai privātpersonai. Noziedzīgā nodarījuma veikšanas laikā amatpersona atradusies alkohola reibumā.

Jāatzīmē, ka 2020. gadā IDB lietvedībā ir ievērojams skaits kriminālprocesu, kuros tiek veikta izmeklēšana par valsts amatpersonu iespējamu vardarbību.

Šī gada nogalē apritēs pieci gadi kopš IDB dibināšanas un šo gadu laikā biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki – ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.