Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanai nosūtījis kriminālprocesu pret Valsts policijas amatpersonu par vardarbības pielietošanu pret privātpersonu 2020. gada 23. septembris

Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes amatpersonu par Krimināllikuma 317. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tā saistīta ar vardarbības pielietošanu.

Minētā Valsts policijas amatpersona pielietoja speclīdzekli – gāzes baloniņu ar ķīmisku vielu pret kādu privātpersonu - sievieti, kura šī valsts amatpersonas veiktā iespējami noziedzīgā nodarījuma laikā neradīja apdraudējumu ne Valsts policijas amatpersonām, ne sabiedrībai. Noziedzīgais nodarījums tika veikts pie Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa ēkas.

2020. gada nogalē apritēs pieci gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.