Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas amatpersonu par iesaistīšanos neizpaužamu ziņu izpaušanā kādas nebanku kredītiestādes darbiniekam 2020. gada 15. septembris

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir aizturējis Valsts policijas amatpersonu par neizpaužamu ziņu izpaušanu, no pienākumu pildīšanai paredzētajām informācijas sistēmām iegūstot ar valsts noslēpumu nesaistītu informāciju un nododot to privātpersonai. Šajā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītā privātpersona no Valsts policijas amatpersonas saņemto informāciju nodeva kāda ar nebanku finanšu pakalpojumu sniegšanu saistīta komercuzņēmuma vadošam darbiniekam.

Valsts policijas amatpersona, kura  iespējami veica ar valsts noslēpumu nesaistītas neizpaužamas informācijas izpaušanu, tiek turēta aizdomās par Krimināllikuma 329.pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Veiktās izmeklēšanas laikā IDB atklāja arī, ka šajā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītā privātpersona, kurai Valsts policijas amatpersona izpauda neizpaužamas ziņas, bija iesniegusi Valsts policijā viltotu iesniegumu, un šī privātpersona tika aizturēta par dokumenta viltošanu mantkārīgā nolūkā pēc Krimināllikuma 275.panta otrās daļas.

Šajā noziedzīgajā nodarījumā iespējami iesaistītajai Valsts policijas amatpersonai un privātpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, un Valsts policijas amatpersonai papildus piemērots arī aizliegums pildīt konkrēta amata pienākumus

Šā gada nogalē apritēs pieci gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēti aizvien vairāk noziedzīgi nodarījumi, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.