Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Uzsākts kriminālprocess pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par pretlikumīgu alkohola tirdzniecību lielā apmērā 2020. gada 9. jūlijs

IDB 7. jūlijā uzsāka kriminālprocesu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju ievērojamā apmērā.

Amatpersona pretlikumīgi realizēja alkoholu – degvīnu, viskiju un ir aizturēta saskaņā ar Krimināllikuma 221. pantu.

Iekšējās drošības biroja veikto procesuālo darbību laikā atrastas un izņemtas vairāk kā 125 alkoholisko dzērienu pudeles (0,7 l un 1 l tilpumā), iespējamās, nelikumīgas tirdzniecības rezultātā iegūta skaidra nauda vairāk kā 4000 eiro apmērā.

Iekšējās drošības birojs 2020. gada pirmajos sešos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 137 kriminālprocesos, kā arī šajā periodā izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 700 saņemtie iesniegumi. Salīdzinot šā gada pirmā pusgada darbības rezultātus ar pagājušā gada attiecīgo periodu, redzams, ka šogad būtiski ir pieaudzis Iekšējās drošības biroja atklāto smago un sevišķi smago noziedzīgo nodarījumu īpatsvars.


Šā gada nogalē apritēs pieci gadi kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas, un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug arī kriminālprocesā iesaistīto personu loks.