Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts policijas amatpersonas 2020. gada 15. jūnijs

Iekšējās drošības birojs aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturējis divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas.

Veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, amatpersonas pieprasīja un pieņēma kukuli no kravas transportlīdzekļa vadītāja par izdarītā administratīvā pārkāpuma – Latvijas teritorijas šķērsošanas bez samaksātas autoceļu lietošanas nodevas – nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks stāsta: “Šī noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu aktīvi veicināja kravas transportlīdzekļa vadītājs, kurš, lai izvairītos no soda par administratīvo pārkāpumu, bija piekritis samaksāt kukuli Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām. Personu, kura ir devusi kukuli, un par notikušo labprātīgi paziņo un aktīvi veicina šī noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu, var atbrīvot no kriminālatbildības, un Iekšējās drošības birojs aicina ikvienu sabiedrības locekli būt aktīviem un vērīgiem, un sniegt informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.”

Kratīšanas laikā pie vienas no amatpersonām izņemta skaidra nauda vairāku simtu eiro apjomā.

Abas aizturētās personas atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas – par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu. Personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

 

2020. gada pirmajos piecos mēnešos Iekšējās drošības birojs veicis pirmstiesas izmeklēšanu 131 kriminālprocesā, kā arī šajā periodā izskatīti un izanalizēti 577 saņemtie iesniegumi. Salīdzinot šā gada piecu mēnešu darbības rezultātus ar pagājušā gada attiecīgo periodu, redzams, ka šogad vairāk kā uz pusi ir pieaudzis atklāto smago un sevišķi smago noziedzīgo nodarījumu īpatsvars. IDB izmeklētie kriminālprocesi kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, tāpat pieaug arī kriminālprocesā iesaistīto personu loks.

Iekšējās drošības birojs darbojas kopš 2015. gada novembra, un tā uzdevums ir atklāt, novērst un izmeklēt Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot Valsts drošības dienesta) amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus, tādējādi vairojot sabiedrības uzticību valsts pārvaldei un uzlabojot sabiedrisko drošību.