Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizturēts Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieks 2020. gada 30. aprīlis

Iekšējās drošības  birojs aizturējis Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku aizdomās par krāpnieciskām darbībām pret privātpersonām, atsavinot zemes īpašumus  Latvijas un Krievijas robežjoslas ierīkošanai.

Nodrošinājuma valsts aģentūras iepirkumā par valsts robežas joslas ierīkošanu gar Latvijas Republikas – Krievijas Federācijas valsts robežas joslu, iespējams, tika veiktas prettiesiskas darbības ar atsavinātajos īpašumos iegūto koksni, kā rezultātā Latvijas valstij tika nodarīti materiālie zaudējumi vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Aizturētā persona  bija atbildīga par iepirkuma līguma izpildes uzraudzīšanu, tai skaitā par darbu nodošanas un pieņemšanas organizēšanu.

Aizturētajai personai tika piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess statuss.

Iekšējās drošības birojs turpina izmeklēšanu pēc Krimināllikuma pantiem par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.