Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs aizturējis trīs Valsts policijas amatpersonas aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu 2020. gada 17. marts

Iekšējās drošības birojs aizturējis trīs Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas par iespējamu kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Kukulis pieprasīts, pildot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, par to, lai transportlīdzekļa vadītājam nenoformētu administratīvā pārkāpuma protokolu par iespējamu transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī.

Aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt amata pienākumus.

Šis kukuļošanas gadījums atklāts, pateicoties sabiedrības aktīvai līdzdalībai. Par amatpersonu iespējamu iesaistīšanos noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā lūdzam arī turpmāk informēt Iekšējās drošības biroju, zvanot uz Uzticības tālruni 67209055.

2019. gadā iespējama kukuļošana tika izmeklēta 30 kriminālprocesos, pusē gadījumu izmeklēšana veikta par kukuļošanu ceļu satiksmes jomā.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.