Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām 2020. gada 13. marts

Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Iepirkumu un nodrošinājuma pārvaldes amatpersonām par Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļa vairāku simtu eiro apjomā pieņemšanu, lai nodrošinātu noteikta pretendenta uzvaru VUGD organizētā iepirkumā. Vienlaikus rosināts sākt kriminālvajāšanu pret vienu privātpersonu, kura veikusi Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļdošanu.

 

Citā kriminālprocesā rosināts sākt kriminālvajāšanu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par Krimināllikuma 253.1panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā, ja šādas darbības ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām izdarītas lielā apmērā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.