Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par kriminālvajāšanas uzsākšanai nodotajiem kriminālprocesiem 2020. gada 2. marts

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus Rīgas Centra rajona prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu (Krimināllikuma 320. panta trešā daļa).

Izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi tam, ka Valsts policijas amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja un pieņēma kukuli kā atlīdzību par labvēlīga lēmuma pieņemšanu kriminālprocesā iesaistītās personas interesēs.

 

Iekšējās drošības birojs pabeidzis izmeklēšanu vēl vienā kriminālprocesā, kurā rosināts sākt kriminālvajāšanu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu, Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu un divām privātpersonām par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu personu grupā realizācijas nolūkā, kā arī par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu (Krimināllikuma 253.1 panta otrā daļa).

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.