Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanai nodots kriminālprocess par Valsts policijas amatpersonas pretlikumīgu rīcību, pieprasot un pieņemot kukuli 2020. gada 11. februāris

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu (Krimināllikuma 320. panta trešā daļa).

Kukulis tika pieprasīts un pieņemts par administratīvā pārkāpuma – kravas transportlīdzekļa vadīšanu bez samaksātas autoceļu lietošanas nodevas – nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā kukuļdevēja interesēs. Vienlaicīgi rosināts celt apsūdzību pret trim fiziskām personām par kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā (Krimināllikuma 323. panta otrā daļa un Krimināllikuma 322. panta pirmā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.