Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanai nodots kriminālprocess par Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieka rīcību, veicot krāpšanu un piesavināšanos 2019. gada 18. decembris

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku par krāpšanu un iznīcināšanai paredzēto akcīzes preču piesavināšanos. Konstatētas vairākas noziedzīgu nodarījumu epizodes, kurās izkrāpts 161 tūkst. eiro (Krimināllikuma 177. panta pirmā daļa un 177. panta trešā daļa), piedāvājot privātpersonām iegādāties automašīnas, kas bija nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai glabāšanā, bet nebija paredzētas pārdošanai. Bez tam persona piesavinājusies tabakas izstrādājumus gandrīz 10 tūkst. eiro vērtībā (Krimināllikuma 179. panta pirmā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.