Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtītajiem kriminālprocesiem 2019. gada 29. novembris

Šonedēļ Iekšējās drošības birojs nodevis prokuratūrai trīs kriminālprocesus, kopumā rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret sešām personām.

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai ar lūgumu sākt kriminālvajāšanu pret piecām personām – divām Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām un trim privātpersonām – par kukuļošanu. Valsts policijas amatpersonas tiek turētas aizdomās par  kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu (Krimināllikuma 320. panta trešajā daļa) par ceļu satiksmes negadījuma un administratīvo pārkāpumu nefiksēšanu likumā noteiktajā kārtībā. Vienlaicīgi rosināts uzrādīt apsūdzību trim privātpersonām par kukuļdošanu (Krimināllikuma 323. panta pirmā daļa).

 

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess  par Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas rīcību, sniedzot nepatiesas liecības tiesā. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 300. panta pirmās daļas.

 

Pirmstiesas izmeklēšana pabeigta kriminālprocesā, kas sākts pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu trešajām personām (Krimināllikuma 329. pants).

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.