Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizdomās par kukuļošanu aizturētas trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas 2019. gada 19. novembris

Aizdomās par kukuļdošanu personu grupā, lai, veicot plānoto ugunsdrošības pārbaudi būvniecības veikalā Rīgā, tur netiktu fiksēti konstatētie ugunsdrošības normatīvu pārkāpumi, aizturēts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Ugunsdrošības normatīvu nodaļas priekšnieks un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas lektors. Savukārt par iespējamu kukuļņemšanu aizturēts inspektors, kura pārziņā bija ugunsdrošības pārbaudes veikšana minētajā objektā.

Iekšējās drošības birojā tiek veikta pirmstiesas izmeklēšana pēc Krimināllikuma 323. panta un 320. panta.

Visām trim aizturētajām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss un drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Kukuļošanas gadījums atklāts sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.