Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Saistībā ar iespējamām krāpnieciskām darbībām būvniecības procesos valsts robežjoslā aizturētas četras personas 2019. gada 3. septembris

Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Bruņojuma, apgādes un tehnisko resursu pārvaldes priekšnieka vietnieku, bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku, kā arī divus ceļu būves uzņēmuma pārstāvjus aizdomās par noziedzīgu nodarījumu veikšanu būvniecības procesos, kas veikti Valsts robežsardzes un uzņēmuma noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas robežu ierīkošanu. Kriminālprocesā vēl vienam Valsts robežsardzes darbiniekam piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Būvniecības procesā konstatētas iespējamas neatbilstības tehniskajai specifikācijai, kā arī tika pieļauta patvaļīga koku izciršana robežjoslā.

Uzņēmuma finanšu darījumos saskatāmas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pazīmes, par ko arī uzsākta izmeklēšana.

Drīzumā tiks lemts par drošības līdzekļu piemērošanu aizturētajām personām.

Izmeklēšanas interesēs sīkāku informāciju Birojs šobrīd nesniedz.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.