Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par iespējamu neizpaužamu ziņu izpaušanu aizturēta Valsts policijas amatpersona 2019. gada 7. augusts

Iekšējās drošības birojs aizturējis Rīgas reģiona pārvaldes iecirkņa nodaļas priekšnieku par iespējamu ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu no policijas veiktās pārbaudes materiāliem (Krimināllikuma 329. pants). Informācija izpausta personām, kurām nebija saistības ar notikumu, par kuru policijā veikta pārbaude.

Bez tam Iekšējās drošības birojs ieguvis ziņas, ka aizturētā policijas darbinieka finanšu apgrozījums bijis neatbilstošs ienākumiem, tādēļ kriminālprocesā papildus noteikta kvalifikācija pēc Krimināllikuma 195. panta pirmās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, par ko kriminālprocesa ietvaros tiek veikta izmeklēšana.

Aizdomās turētajai amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu.

Pagājušajā gadā Iekšējās drošības birojs uzsācis trīs kriminālprocesus par neizpaužamu ziņu izpaušanu, salīdzinoši – šā gada septiņos mēnešos Birojā jau uzsākti deviņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 329. panta par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Kriminālprocesu skaita pieaugums norāda uz nepietiekošu kontroles pasākumu īstenošanu, lai nodrošinātu informācijas drošību iestādēs.

Iekšējās drošības birojs novērojis, ka pārsvarā  tiek izpausti dati, kas iegūti no dienesta pienākumu veikšanai piešķirtajām informācijas sistēmām. Konstatēti arī vairāki gadījumi, kad trešajām personām izpausta informācija no kriminālprocesa vai pārbaudes materiāliem.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.