Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par krāpnieciskām darbībām darba laika uzskaitē 2019. gada 25. jūlijs

Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes amatpersonu un darbinieku par iespējamām krāpnieciskām darbībām nolūkā saņemt nepamatotu darba samaksu.

Darba laika uzskaites tabulās tika iekļauta informācija par darba stundām un virsstundām, kurās faktiski darba pienākumi netika veikti, kā rezultātā tika izmaksāta nepamatota darba samaksa, nodarot Valsts policijai materiālos zaudējumus vairāku simtu eiro apjomā.

Kriminālprocesā viena persona atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas (krāpšana), otra persona – pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas un 20. panta ceturtās daļas (krāpšanas atbalstīšana), kā arī 327. panta pirmās daļas (dienesta viltojums).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.