Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par dokumentu viltošanu 2019. gada 17. jūlijs

Iekšējās drošības birojs nosūtījis Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas darbiniekiem par apsardzes sertifikātu izsniegšanu personām, kuras attiecīgajā apsardzes darbības kvalifikācijas pārbaudē nebija piedalījušās.

Kriminālprocesā par aizdomās turētām tika atzītas trīs personas – divas Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes amatpersonas un viens darbinieks - kuras 2015. gadā piedalījās minētajās kvalifikācijas pārbaudēs.

Kriminālprocesā tika veiktas vairāk nekā simts liecinieku nopratināšanas, izņemti dokumenti no Valsts policijas struktūrvienībām, veiktas apjomīgas dokumentu apskates, iegūstot pierādījumu kopumu, kas norāda uz personu pretlikumīgu rīcību, viltojot dokumentus, uz kā pamata tika izsniegti apsardzes sertifikāti. Tādējādi Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret trim personām pēc Krimināllikuma pantiem par dokumentu viltošanu personu grupā.

Atgādinām, ka citā kriminālprocesā, kas tika izdalīts no šī kriminālprocesa, pagājušā gada decembrī Iekšējās drošības birojs lūdza prokuratūrai uzrādīt apsūdzību trim mācību firmas darbiniekiem, ar kuru līdzdalību tika nodrošināta viltotu apsardzes sertifikātu izsniegšana. Šajā kriminālprocesā šobrīd notiek tiesvedība.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.