Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas 2019. gada 14. jūnijs

Par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu. Veicot sākotnējās izmeklēšanas darbības, kratīšanas laikā tika izņemti 23 iepakojumi ar kokaīnu.

Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka amatpersona regulāri neatradās darbavietā un nepildīja dienesta pienākumus, turpinot saņemt atalgojumu. Tādējādi Iekšējās drošības birojs uzsācis kriminālprocesu arī par iespējamu krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un dienesta viltojumu saistībā ar darba laika uzskaiti dienesta dokumentos. Amatpersonai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Par iespējamu noziedzīgu nodarījumu – krāpšanu personu grupā un dienesta viltojumu - aizturēta vēl viena VUGD amatpersona, daļas komandieris, personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Iekšējās drošības birojs turpina pirmstiesas izmeklēšanu pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, 177. panta otrās daļas un 327. panta otrās daļas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.