Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par drošības līdzekļu piemērošanu kriminālprocesā 2019. gada 24. maijs

Iekšējās drošības birojā uzsāktajā kriminālprocesā par kukuļošanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas būvniecību sešām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss. SIA “VPM Latvija” darbiniekiem apcietinājums aizstāts ar drošības naudu, piemēroti papildu drošības līdzekļi. Aizdomās turētajām četrām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu.

PS “Merks-Ostas celtnieks” darbiniekam piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

 

Iekšējās drošības birojs jau informēja, ka saistībā ar būvobjekta ugunsdrošības pārbaudes veikšanu un atzinuma par tā atbilstību ugunsdrošības prasībām izsniegšanu, aizturētas septiņas kukuļošanā iesaistītās personas.

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturētas četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abi brigādes komandiera vietnieki. Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts būvuzņēmuma PS “Merks-Ostas celtnieks” pārstāvis, un SIA “VPM Latvija” īpašnieks un darbinieks. SIA “VPM Latvija” šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.