Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu 2019. gada 18. aprīlis

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus prokuroram, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Valsts robežsardzes amatpersonu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, vadot transportlīdzekli alkohola reibuma stāvoklī.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka persona, būdama alkohola ietekmē, izvēlējās ceļa apstākļiem neatbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā zaudēja kontroli pār automašīnas vadību un nobrauca no ceļa. Ceļu satiksmes negadījumā smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai, guva automašīnas pasažieris. Turklāt, būdama ceļu satiksmes negadījuma izraisītāja, amatpersona atstāja ceļu satiksmes negadījuma vietu un centās slēpt ceļu satiksmes negadījuma faktu.

Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 2621. panta otrās daļas un 262. panta ceturtās daļas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.