Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizturēta Valsts policijas amatpersona un trīs darbinieki 2019. gada 28. marts

Kriminālprocesa ietvaros par iespējamo dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu (Krimināllikuma 318. panta otrā daļa), ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un iespējamo dienesta viltojumu (Krimināllikuma 327. panta pirmā daļa) Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes biroja priekšnieku, kā arī aizdomās par krāpšanu (Krimināllikuma 177. panta pirmā daļa) vēl trīs Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes darbiniekus.

Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka, būdama atbildīga par materiāli tehnisko nodrošinājumu Valsts policijā, amatpersona pretlikumīgi, savu personisko interešu īstenošanai izmantoja Valsts policijas resursus, tai skaitā nodarbināja tiešajā pakļautībā esošos trīs darbiniekus. Pretlikumīgās darbības tika veiktas ilgstošā laika periodā, radot būtisku kaitējumu Valsts policijai.

Aizdomās turētajai Valsts policijas amatpersonai sākotnēji piemērotais drošības līdzeklis apcietinājums tika aizstāts ar drošības naudu, kā arī tika piemēroti papildu drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Aizturētajiem darbiniekiem piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss, kā arī drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Iekšējas drošības birojs jau iepriekš ir aktualizējis dienesta vajadzībām piešķirto līdzekļu izlietošanas kontroles pastiprināšanas nepieciešamību, jo noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu ir otrs izplatītākais noziedzīgu nodarījumu veids, par kuriem veikta pirmstiesas izmeklēšana Iekšējās drošības birojā. Šobrīd tiek izmeklēts arī kriminālprocess par kādas citas iekšlietu sistēmas amatpersonas pretlikumīgo rīcību, ilgstošā laika periodā piesavinoties vairāk nekā piecas tonnas dienesta vajadzībām piešķirtās degvielas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.