Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu 2019. gada 22. marts

Iekšējās drošības birojs pabeidzis izmeklēt ceļu satiksmes negadījumu, kurā bija iesaistītas un cietušas vairākas Valsts policijas amatpersonas. Ceļu satiksmes negadījums notika Inčukalna novadā uz autoceļa Inčukalns – Valmiera, policijas amatpersonām dodoties uz mācībām “Nemieri 2018” Valmierā pagājušā gada augustā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka automašīnas vadītājs pieļāvis Ceļu satiksmes noteikumu (25.3. punkts, 30. punkts un 107. punkts) pārkāpumu, kā arī nav ievērojis Ceļu satiksmes likuma (19. panta trešā daļa) prasības, kā rezultātā apdzīšanas manevra laikā notika sadursme ar pretī braucošo smago automašīnu Scania. Pēc tam, zaudējot kontroli pār automašīnas vadību, notika vēl viena sadursme ar aiz automašīnas Scania braucošo automašīnu. Ceļu satiksmes negadījumā smagus vai vidēja smaguma miesas bojājumus guva transportlīdzekļa vadītājs un trīs automašīnas pasažieri.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.