Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par piesavināšanos 2019. gada 30. janvāris

Iekšējās drošības birojs pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu un nodevis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbinieku par finanšu līdzekļu piesavināšanos (Krimināllikuma 179. panta pirmā daļa). Izdarītais noziedzīgais nodarījums nav saistīts ar personas tiešo darba pienākumu pildīšanu PMLP.

Ieņemot kādas biedrības valdes priekšsēdētāja amatu, minētajai personai bija uzticēta piekļuve biedrības kontam kredītiestādē, nodrošinot iespēju rīkoties ar finanšu līdzekļiem biedrības interesēs. Pirmstiesas izmeklēšanā secināts, ka persona ilgstošā laika posmā sistemātiski piesavinājās biedrības finanšu līdzekļus, gan izņemot skaidru naudu no konta, gan veicot maksājumus, kas nav attiecināmi uz biedrības vajadzībām, tādējādi nodarot biedrībai mantisko kaitējumu.

Iekšējās drošības birojs norāda, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.