Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par ierosināšanu uzsākt kriminālvajāšanu divos kriminālprocesos 2019. gada 25. janvāris

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu pēc Krimināllikuma 317. panta otrās daļas par dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

Ierodoties uz izsaukumu un veicot kādas personas administratīvo aizturēšanu, amatpersona pret to pielietoja vardarbību, nodarot vidēja smaguma miesas bojājumus. Pielietotais fiziskais spēks nav samērojams ar pretošanās raksturu.

Tāpat Birojs pabeidzis izmeklēšanu un rosina kriminālvajāšanas uzsākšanu pret Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes amatpersonu par transportlīdzekļa vadīšanu bez attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecības, turklāt atrodoties alkohola ietekmē. Amatpersona zaudēja kontroli pār transportlīdzekļa vadību, kā rezultātā transportlīdzeklis apgāzās, un vidēja smaguma miesas bojājumus guva tā pasažieris (Krimināllikuma 262. panta pirmā un trešā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.