Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par kukuļošanu 2019. gada 17. janvāris

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūrai nodoti kriminālprocesa materiāli, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par kukuļošanu (Krimināllikuma 320. panta otrā daļa).

Amatpersona pieņēma kāda transportlīdzekļa vadītāja piedāvāto kukuli par to, lai netiktu noformēts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums – atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana – likumā noteiktajā kārtībā, kā arī lai netiktu veikta alkohola koncentrācijas pārbaude transportlīdzekļa vadītāja izelpā.

Kukuļdevējs tika atbrīvots no kriminālatbildības, jo persona pēc kukuļa došanas veicināja noziedzīga nodarījuma izmeklēšanu (Krimināllikuma 324. panta pirmā daļa).

Šis kukuļošanas gadījums ceļu satiksmes uzraudzībā tika atklāts, pateicoties sabiedrības vērībai un aktīvai rīcībai. Par amatpersonu iespējamu iesaistīšanos noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā lūdzam arī turpmāk informēt Iekšējās drošības biroju, zvanot uz Uzticības tālruni 67209055. Atbilstoši likumā noteiktajai kompetencei Iekšējās drošības birojs ir tiesīgs izmeklēt Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (izņemot Valsts drošības dienesta) darbinieku un amatpersonu izdarītos noziedzīgos nodarījumus, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.