Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina kriminālvajāšanas uzsākšanu pret divām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām 2019. gada 8. janvāris

Iekšējās drošības birojs nosūtījis Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, lai uzsāktu kriminālvajāšanu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu par dīzeļdegvielas piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu (Krimināllikuma 180. panta pirmā daļa un 327. panta otrā daļa).

Amatpersona, nelikumīgi izmantojot dienesta vajadzībām izsniegto degvielas karti, vairākkārt uzpildīja degvielu privātajā automašīnā, kā arī veica dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, dienesta transportlīdzekļu ceļazīmēs norādot nepatiesas ziņas par dīzeļdegvielas uzpildi. Ceļazīmes kopā ar attaisnojuma dokumentiem tika iesniegtas VUGD apmaksas veikšanai.

2018. gadā Iekšējās drošības birojs veicis izmeklēšanu 20 kriminālprocesos par iespējamu dienesta vajadzībām piešķirtās degvielas piesavināšanos, tai skaitā 16 kriminālprocesi ir nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 17 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajām personām.

 

Iekšējās drošības birojs pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosina celt apsūdzību pret vēl vienu VUGD amatpersonu par Krimināllikuma 130. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Starp VUGD amatpersonu un kādu privātpersonu izcēlās domstarpības, kas pārauga fiziskā konfliktā, kura laikā privātpersonai tika nodarīti tīši viegli miesas bojājumi.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.