Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts policijas amatpersonām 2018. gada 15. novembris

Iekšējās drošības birojs nosūtījis Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām par kukuļņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 320. panta trešā daļa).

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika iegūtas un nostiprinātas ziņas par to, ka Valsts policijas darbinieki, pildot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā - apturot automašīnu, konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītājs ir alkohola reibuma stāvoklī. Tā vietā, lai noformētu administratīvā pārkāpuma protokolu par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī, amatpersonas no transportlīdzekļa vadītāja pieprasīja un pieņēma kukuli vairāku simtu eiro apmērā.

Iepriekš jau informējām, ka nozieguma izdarīšanā iesaistītās amatpersonas tika aizturētas pagājušā gada martā. Personām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā noteiktas nodarbošanās aizliegums.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.