Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par Valsts policijas amatpersonas bezdarbību 2018. gada 16. oktobris

Iekšējās drošības birojs pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā pret Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonu par valsts amatpersonas bezdarbību.

Pagājušā gada maijā publiskajā telpā tika izplatīts video ieraksts, kurā redzams konflikts starp diviem vīriešiem un policijas darbinieku bezdarbība konkrētajā situācijā.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka policijas darbinieki bija ieradušies uz izsaukumu spēļu zālē Bauskā – kamēr viena amatpersona dienesta automašīnā pieņēma paskaidrojumus no kādas personas saistībā ar izsaukumu, otra amatpersona konfliktā, kas izcēlās starp diviem spēļu zāles apmeklētājiem, lielākoties noraudzījās pa dienesta automašīnas logu. Valsts amatpersona neveica darbības, lai pārtrauktu konfliktu, nošķirtu personas  un aizturētu personu, kura vairākkārt pielietoja vardarbību pret otru konfliktā iesaistīto personu.

Tādējādi, neiesaistoties konflikta novēršanā, Valsts policijas amatpersona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā, proti, aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.