Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par Valsts policijas amatpersonu iesaistīšanos kukuļošanā 2018. gada 18. septembris

Iekšējās drošības birojs pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu un nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret piecām kukuļošanā iesaistītajām personām, no kurām trīs ir Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas.

Policijas amatpersona par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma - transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī – nenoformēšanu no transportlīdzekļa vadītāja pieprasīja kukuli vairāku simtu eiro apjomā, tādējādi izdarot noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā.

Pārējās noziedzīga nodarījuma izdarīšanā iesaistītās personas tiek turētas aizdomās par kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā (Krimināllikuma 232. panta otrā daļa un 322. panta otrā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.