Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par iespējamu kukuļņemšanu aizturētas divas Valsts policijas amatpersonas 2018. gada 14. septembris

Iekšējās drošības birojs savas darbības laikā vairākkārt aizturējis Valsts policijas amatpersonas par kukuļņemšanu ceļu satiksmes uzraudzības jomā, vēršot arī Valsts policijas vadības uzmanību šai problēmjomai. Jāsecina, ka policijas rīcība bijusi nepietiekama - kukuļošanas gadījumi ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām turpinās.

Šī gada astoņos mēnešos Iekšējās drošības birojā saņemts 31 iesniegums par iekšlietu nozarē nodarbināto, iespējams, koruptīvu rīcību. Iekšējās drošības birojā uzsākti desmit kriminālprocesi pret Valsts policijas amatpersonām par iespējamu kukuļņemšanu, tajā skaitā sešos kriminālprocesos tiek veikta pirmstiesas izmeklēšana par ceļu satiksmes uzraudzībā nodarbināto Valsts policijas amatpersonu, iespējams, pretlikumīgo rīcību.

Bieži, tieši pateicoties iedzīvotāju vērībai un aktīvai līdzdalībai, kukuļošana ceļu satiksmes uzraudzības jomā tiek atklāta.

Līdzīgi arī pagājušajā nedēļā – pēc sākotnējās informācijas saņemšanas un pārbaudes veikšanas aizdomās par kukuļņemšanu, pildot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā, Iekšējās drošības birojs aizturēja divas Valsts policijas Rīgas reģiona amatpersonas.

Amatpersonas tiek turētas aizdomās par kukuļņemšanu no transportlīdzekļa vadītāja par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma – ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā - nenoformēšanu.

Personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tai skaitā aizliegums pildīt noteiktu amatu Valsts policijā.

Iekšējās drošības birojs turpina pirmstiesas izmeklēšanu. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.