Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par dienesta viltojumu un kukuļošanu 2018. gada 14. septembris

Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesa materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonām (Krimināllikuma 327. panta pirmā daļa, 320. panta pirmā daļa un 20. panta ceturtā daļa) un vienu civilpersonu (Krimināllikuma 323. panta pirmā daļa).

Kriminālprocess uzsākts par dienesta viltojumu, norādot administratīvā pārkāpuma lietā faktus, kas neatbilst īstenībai. Tādējādi tika pieļauta transportlīdzekļa vadītāja izvairīšanās no administratīvās atbildības par faktisko pārkāpumu un nodrošināts labvēlīgs lēmums – saglabātas tiesības vadīt transportlīdzekli un samazināts naudas sods.

Viena no policijas amatpersonām par jau izdarītām nelikumīgām darbībām – dienesta viltojumu - pieņēma mantisku labumu, veicot noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.