Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām policijas amatpersonām par degvielas piesavināšanos 2018. gada 13. augusts

Augusta sākumā Iekšējās drošības birojs nodevis prokuratūrai divus kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām par degvielas piesavināšanos.

Abas aizdomās turētās personas nelikumīgi izmantoja Valsts policijā izsniegtās degvielas uzpildes kartes un piesavinājās degvielu, veicot uzpildi nevis dienesta, bet privātajās automašīnās. Vienā no kriminālprocesiem konstatētas vairākas epizodes par nelikumīgu degvielas uzpildes kartes lietošanu, un amatpersona tiek turēta aizdomās arī par dienesta automašīnu ceļazīmju viltošanu mantkārīgā nolūkā – čeki par degvielu tika pievienoti dienesta transportlīdzekļu ceļazīmēm un nodoti Valsts policijai apmaksas veikšanai.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.