Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim personām 2018. gada 14. jūnijs

Iekšējās drošības birojs pabeidzis izmeklēšanu divos kriminālprocesos saistībā ar degvielas piesavināšanos un nodevis prokuratūrai kriminālprocesu materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām un vienu darbinieku.

Izmantojot Valsts policijas lietošanā esošās degvielas uzpildes kartes, amatpersonas vairākkārt iepildīja degvielu privātpersonām piederošos transportlīdzekļos, kā arī, iespējams, viltoja dienesta automašīnu ceļazīmes mantkārīgā nolūkā, tādējādi radot Valsts policijai materiālu kaitējumu.

Vienā no kriminālprocesiem konstatētas vairāk kā 20 epizodes par nelikumīgu degvielas uzpildes kartes lietošanu, kā arī dienesta automašīnā nelikumīgi glabāta šaujamieroča munīcija.

Dienesta transportlīdzekļi, par kuriem tika viltotas ceļazīmes, satiksmē netika izmantoti, tie ilgstoši atradās stāvvietā. Līdz ar ko pirmstiesas izmeklēšanas laikā secināts, ka Valsts policijā netiek īstenota pienācīga uzraudzība dienesta transportlīdzekļu ekspluatācijā, neskatoties uz to, ka Valsts kontrole jau pirms vairākiem gadiem bija vērsusi uzmanību uz trūkumiem šajā jomā un risku nepamatotam budžeta līdzekļu izlietojumam.

Iekšējās drošības birojā ir vēl vairāki kriminālprocesi saistībā ar degvielas piesavināšanos no valsts amatpersonu puses.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.