Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par krāpšanu nelielā apmērā 2018. gada 5. jūnijs

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā, proti, par krāpšanu nelielā apmērā.

Kāda pensionāre griezusies ar vairākiem iesniegumiem Valsts policijā, sūdzoties par sava kaimiņa skaļo uzvedību un aizdomām par narkotisko vielu lietošanu. Izskatot šos iesniegumus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersona ļaunprātīgi izmantoja pensionāres uzticēšanos viņam kā policijas darbiniekam un ar viltu izkrāpa no iesniedzējas naudas summu vairāk nekā 250 eiro apjomā. Policijas darbinieks norādīja, ka veicamā narkotisko vielu ekspertīze ir maksas pakalpojums, pieprasot no pensionāres naudas summu, kas krietni pārsniedz reālās ekspertīzes izmaksas. Pēc kāda laika tika pieprasīta samaksa par atkārtotu narkotisko vielu ekspertīzi, kas patiesībā nemaz netika veikta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.