Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par nelikumīgām medībām 2018. gada 16. marts

Iekšējās drošības birojs nodevis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām, tai skaitā vienu Valsts policijas Vidzemes reģiona amatpersonu, par nelikumīgām medībām.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka minētās personas, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, veica nelikumīgas medības, nomedījot limitētu medījamo dzīvnieku ārpus atļautā medīšanas termiņa. Izdarot šo noziedzīgo nodarījumu, valstij ir radīts mantiskais zaudējums vairāk nekā 6000 eiro apmērā.

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret nozieguma izdarīšanā iesaistītajām personām pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas. Veicot izmeklēšanas darbības, vienas personas dzīvesvietā tika atrasta un izņemta munīcija, kas tika uzglabāta bez attiecas atļaujas, tādēļ pret šo personu rosināts sākt kriminālvajāšanu arī pēc 233. panta otrās daļas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.