Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoti divi kriminālprocesi par policijas darbinieku likumpārkāpumiem ceļu satiksmes uzraudzības jomā 2018. gada 14. marts

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka divi Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki, pildot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā un dienas laikā fiksējot vairākus administratīvos pārkāpumus, sistemātiski pārkāpējiem nebija noformējuši administratīvā pārkāpuma protokolus, tādējādi izdarot noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu.

Pieradīts, ka vienā no gadījumiem, kad netika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par konstatētā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, Valsts policijas darbinieks no transportlīdzekļa vadītāja pieņēmis kukuli.

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret abām Valsts policijas amatpersonām par Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgo nodarījumu, bez tam vienam no policijas darbiniekiem draud kriminālatbildība arī par kukuļņemšanu (320. panta otrā daļa).

 

Tāpat Iekšējās drošības birojs pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kas tika ierosināts pret Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonu par Krimināllikuma 320. panta otrajā daļā un 327. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Policijas darbinieks, apturot transportlīdzekļa vadītājus par dažādiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, vairākkārt izdarījis dienesta viltojumu, administratīvā pārkāpuma protokolā fiksējot faktiskajiem apstākļiem neatbilstošu informāciju. Bez tam amatpersona pieprasījusi un pieņēmusi kukuli par administratīvā pārkāpuma ceļu satiksmes jomā – atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā - nefiksēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.