Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par iespējamu iesaistīšanos kukuļošanā aizturētas trīs Valsts policijas amatpersonas 2018. gada 2. marts

Veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, par iespējamu kukuļošanu Iekšējās drošības birojs aizturējis trīs Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas.

Viena no aizturētajām amatpersonām dienesta pienākumu pildīšanas laikā, veicot uzraudzību ceļu satiksmē, pieprasīja un pieņēma kukuli vairāku simtu eiro apmērā. Kukulis tika pieprasīts par  to, lai personai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī. Vēl divas amatpersonas tiek turētas aizdomās par atbalstīšanu kukuļošanā.

Aizturētajām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā vienai personai – aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā un 323. panta pirmajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.