Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu par apdrošināšanas krāpšanu un līdzdalību noziedzīga nodarījuma izdarīšanā 2017. gada 26. maijs

Šonedēļ Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nodevis kriminālprocesa materiālus ar lūgumu sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas Galvenās policijas pārvaldes darbinieku un kādu civilpersonu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka abas minētās personas nolūkā no apdrošinātāja saņemt atlīdzību lielā apmērā, iepriekš vienojoties, tīši iznīcināja policijas darbinieka īpašumā esošo automašīnu, imitējot ceļu satiksmes negadījumu.

Kriminālvajāšanu rosināts sākt pret Valsts policijas amatpersonu par apdrošināšanas krāpšanu (Krimināllikuma 178. panta 3. daļa) un pret civilpersonu par apdrošināšanas krāpšanu, kā arī līdzdalību nozieguma izdarīšanā (178. panta 3. daļa un 20. panta 4. daļa).

Kriminālprocess tika uzsākts Iekšējās drošības birojā 2017. gada janvārī.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.