Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu ar bojāgājušo personu 2017. gada 15. maijs

Iekšējās drošības birojs rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kā rezultātā cietušajam iestājusies nāve.

2014. gada rudenī Valsts policijas darbinieks no dienesta pienākumu veikšanas brīvajā laikā, vadot savu privāto automašīnu, uzbrauca velosipēdistam, kurš no gūtajām traumām neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā nomira.

Izmeklēšanas gaitu apgrūtināja un ieildzināja fakts, ka izraisītajā ceļu satiksmes negadījumā par vainīgajām personām pieteicās divas – gan policijas darbinieks, gan viņa sieva. Tādēļ pēc vairāku ekspertīžu noteikšanas, to rezultātu saņemšanas un citu pierādījumu izvērtēšanas šā gada maijā Iekšējās drošības birojā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa materiālu nosūtīšanu prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.