Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par iespējamu kukuļošanu 2017. gada 29. marts

Martā Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevis kriminālprocesu, kas tika uzsākts pret divām Valsts policijas amatpersonām un vienu civilpersonu par iespējamu kukuļošanu.

Iepriekš jau informējām, ka pagājušā gada oktobrī persona, vadot transportlīdzekli apdzīvotā vietā, bija pārsniegusi atļauto braukšanas ātrumu. Lai konsultētos par iespējām izvairīties no likumā paredzētā naudas soda par izdarīto pārkāpumu, transportlīdzekļa vadītājs pa tālruni sazinājās ar paziņu Valsts policijā. Sekojot viņa ieteikumam, automašīnas vadītājs policistam, kurš tobrīd pildīja dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, iedeva kukuli. Tādējādi administratīvā pārkāpuma protokolā tika ierakstīta faktiskajiem apstākļiem neatbilstoša informācija, un naudas soda vietā autovadītājam tika izteikts brīdinājums.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas par kukuļdošanu, 20. panta 4. daļas – par kukuļdošanas atbalstīšanu, kā arī pēc 320. panta 1. daļas – par kukuļņemšanu.

 

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.