Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par iespējamu nevērīgu šaujamieroča pārvadāšanu un nozaudēšanu 2017. gada 22. februāris

Februārī Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevis kriminālprocesu, kas tika ierosināts pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu pēc Krimināllikuma 236. panta 1. daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm.

Valsts policijas darbinieks, ārpus dienesta pienākumu veikšanas laika, dodoties mājās no darbavietas, kur amatu savienošanas kārtībā pildīja apsardzes darbinieka pienākumus, sabiedriskajā transportā aizmirsa somu ar personīgo šaujamieroci un munīciju. Tā rezultātā šaujamierocis tika nozaudēts, radot iespēju to iegūt citai personai.

 

Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu, pārkāpjot normatīvos aktus, ja tā rezultātā kāds no minētajiem priekšmetiem nozaudēts vai to ieguvusi cita persona, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.