Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess pret Valsts policijas amatpersonu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu 2017. gada 16. februāris

Februāra sākumā Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret Valsts policijas amatpersonu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu tiesā ar nolūku palīdzēt savam paziņam izvairīties no administratīvās atbildības par izdarīto pārkāpumu – automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 300. panta 1. daļas par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu pirmstiesas kriminālprocesā, tiesā, notāram vai tiesu izpildītājam, ja to izdarījusi persona, kura brīdināta par kriminālatbildību par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu.

 

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.