Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu ar cietušo 2017. gada 27. janvāris

Šonedēļ Iekšējās drošības birojs nodevis prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonu pēc Krimināllikuma 260. panta 1.1. daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Valsts policijas amatpersona, vadot dienesta transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja brauktuvi pa gājēju pāreju. Cietusī persona guva vidēja smaguma miesas bojājumus un tika nogādāta slimnīcā.

 

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

 

260. pants Ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana
1.1. daļa - Par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.