Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par iespējamo kukuļošanu 2017. gada 12. janvāris

Izvērtējot pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtos pierādījumus, 2016. gada janvārī Iekšējās drošības biroja procesuāli pilnvarota amatpersona pieņēma lēmumu par krimināllietas nosūtīšanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas amatpersonām un sešām civilpersonām.

Kriminālprocess tika uzsākts 2016. gada 4. martā pēc Krimināllikuma 320. panta 3. daļas. Aizdomās par kukuļošanu sākotnēji tika aizturētas četras personas. Taču pirmstiesas izmeklēšanas laikā par aizdomās turētajiem tika atzītas vēl četras personas.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Valsts policijas amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieņēma kukuli par ieroču un munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma sekmīgu nokārtošanu. Otra Valsts policijas amatpersona tiek turēta aizdomās par kukuļa došanas organizēšanu, šaujamieroča iegādi, pārvadāšanu bez attiecīgās atļaujas.

Šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss piemērots sešām civilpersonām – divām personām par kukuļa došanu, divām personām par starpniecību kukuļošanā un kukuļa daļas piesavināšanos, divām personām - par šaujamieroču realizēšanu personai, kurai nav attiecīgas atļaujas. Tādējādi kopā šajā kukuļošanas gadījumā iesaistītas astoņas personas.

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.