Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizdomās par kukuļošanu uzsākts kriminālprocess ar trīs aizturētajām personām 2017. gada 10. janvāris

2016. gada novembrī Iekšējās drošības birojs uzsāka kriminālprocesu par iespējamu kukuļošanu. Kriminālprocesa ietvaros novembrī un decembrī tika aizturētas trīs kukuļošanas gadījumā iesaistītās personas – divas Valsts policijas amatpersonas un viena civilpersona.

Kukuļošanas gadījums notika 2016. gada oktobrī, kad automašīnas vadītājs deva kukuli Valsts policijas darbiniekam, lai ceļu satiksmes administratīvā pārkāpuma protokolā tiktu ierakstīta faktiskajiem apstākļiem neatbilstoša informācija, un tādējādi naudas soda vietā autovadītājam tiktu piemērots brīdinājums.

Visām trim aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas par kukuļdošanu, 323. panta 1. daļas un 20. panta 4. daļas – par kukuļdošanas atbalstīšanu, kā arī pēc 320. panta 1. daļas – par kukuļņemšanu.

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.