Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs uzsācis divus kriminālprocesus saistībā ar kukuļošanu 2016. gada 25. novembris

Novembra sākumā Iekšējās drošības birojs uzsāka kriminālprocesu par iespējamu kukuļošanu. Izmeklēšanas gaitā tika aizturētas abas kukuļošanā iesaistītās personas – gan Valsts policijas amatpersona, kas pieņēma kukuli par labvēlīga soda piemērošanu, noformējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma administratīvo protokolu, gan fiziska persona, kura deva kukuli valsts amatpersonai.

Abām aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

 

Šonedēļ Iekšējās drošības birojā uzsākts vēl viens kriminālprocess par iespējamu kukuļņemšanas faktu.

Šajā gadījumā kriminālprocess tika uzsākts, pamatojoties uz iedzīvotāju labprātīgi sniegto informāciju par kukuļa došanu valsts amatpersonai par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma administratīvā protokola nenoformēšanu. Kriminālprocesa ietvaros tika aizturēta Valsts policijas amatpersona, kurai šobrīd piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šis kukuļošanas gadījums nonācis Iekšējās drošības biroja redzeslokā, pateicoties iedzīvotāju sniegtajai informācijai. Aicinām arī turpmāk nebūt vienaldzīgiem un par noziedzīgiem nodarījumiem informēt Iekšējās drošības biroju, zvanot uz anonīmo uzticības tālruni 67209055.

 

Iekšējās drošības birojā minētajos kriminālprocesos tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana. Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.